GEODI e-posta sunuculardaki e-postalarınızı ve ekli dosyaları da tarayabilir. Kopya ve Benzer doküman bulma gibi özellikler e-postaları da kapsar.  

PST dosyaları için ek bir işlem yapmaya gerek yoktur. Bulundukları dizinde diğer dosyalar gibi işlenirler.

e-Posta kaynağı ekleyerek başlarsınız. Aynı kaynak türünden gerektiği kadar ekleyebilirsiniz.

Listede bilinen e-posta sunucuları kullanırken sorulan değerleri ilgili e-posta sunucunun yardımlarından öğrenebilirsiniz. Listede yer almayan sunucular için POP3 veya IMAP gibi protokolleri kullanılabilir.

Burada sunulan arayüz her bir e-posta hesabı için bir tanım yapılmasını gerektirir. Toplu yapmak isterseniz aşağıdaki işlemleri izlemelisiniz.

İndexlenecek e-postaları sınırlamak için filtre seçenekleri kullanılabilir.

Tüm Adreslerin tek kaynakta indexlenmesi

GEODI ‘de ortamdaki diğer kullanıcıların mail adreslerine ulaşabilen bir kullanıcı ile tüm kullanıcıların maillerini indeksleyebiliyoruz. Bu özelliğimizi aktif etmek için GEODI ve Mail Yönetim ara yüzünde ayarlamalar yaparak tek mail adresinden birden fazla maili GEODI ‘ye taratıp arama/keşif yapabilirsiniz.

(warning) Bağlantının sağlanması için Exchange Server da “EWS” servisinin açık olması gerekir. https://blogs.msdn.microsoft.com/deva/2011/12/01/how-to-get-the-ews-endpoint-url-from-outlook-20072010/

Mail Hesabında Yapılacak İşlemler

  • Hesabınızdan “Kişiler” sekmesinden yeni kişi eklemeniz gerekmektedir.

  • Eklediğiniz kişi için “Okuma ve Yönetme” izni verilmesi gerekmektedir.

  • Birden fazla kişiyi listenize eklemek için Yönet menüsünden “Kişileri İçeri Aktarın” seçeneği ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntem ile kişilerinizi *.csv formatında dışarı aktarabilirsiniz.


GEODI Üzerinde Yapılacak İşlemler

  • Kaynak Olarak E-Posta seçilmelidir.
  • E-Posta Kaynağı Ayarlarında “Paylaşılan Mail Adreslerini Dahil Et” seçeneği işaretli olmalıdır.