https://www.dece.com.tr/geodi-moduller#geodi-360

GEODI 360 Basit araç içi kameralar ile toplanan videoları otomatik olarak işleyen bir GeoAI uygulamasıdır. Videolardan Trafik İşaretleri ve diğer nesneleri tanıyabilir, envanter çıkarabilir. Videolar üzerinden manuel işaretleme ve görev atamaya izin verir.

GEODI 360 kullandığınız ArcGIS veya Netcad gibi yazılımlar ile uyumludur.

GEODI 360 Yol, Kanal, Baraj, Boru hattı, büyük tesisler, kampüsler için ideal bir belgeleme ve denetim aracıdır. Sahada geçirilen zamanı minimize ederek büyük tasarruf sağlar aynı zamanda sahada tek tek yapılması mümkün olmayan bir kapsama sağlar.

Verilerin Toplanması

Dahili GPS özellikli bir kamera veya harici GPS izi ile desteklenen herhangi bir kamera ile toplanan veriler otomatik olarak işlenir.

Uyumlu bir kaç cihaz

 1. Mio Mivue 330
 2. https://play.google.com/store/apps/details?id=ipcamsoft.com.smartdashcam Android cihazlarda kullanılabilir.

Verilerin kolay alınması, yaygın ve görece ucuz donanım sayesinde çok sayıda alınabilmesi sayesinde aylar yerine gereğinde günlük hatta saatlik görüntüler alabilirsiniz. Güncel veri her zaman işa yarar.

Görüntüler içinde gezinme

Her bir video haritada bir iz olarak görünecektir. Haritada tıkladığınız yere ait görüntü açılacaktır. Videoda ileri geri hareket edebilirsiniz. Bulundupunuz zamanıa ait konuma da ulaşırsınız.

Eski Verilere ulaşım

Gezindiğiniz yere ait eski(veya gelecek) görüntüler de sunulur. Görüntüye tıklayarak ilgili zamana gidebilirsiniz.

Video üzerinden konum işaretleme

GEODI not alma mekanizması burası için de geçerlidir. Video üzerine alacağınız bir not ile yol bozukluğu, görüntü içine giren diğer sorunlar, aşınmış yaya geçidi, bozuk işaret ve çok daha fazlasını işaretleyebilirsiniz.

Aldığınız notlar GEODI haritasında bir nokta olarak görünecektir. Bu notlarda kişileri anarak görev ataması yapabilirsiniz. GEODI ile Not alma ve süreç yönetimi

TrafficPro

TrafficPro GEODI 360 altında çalışan isteğe bağlı bir modüldür. TrafficPro görüntülerden Trafik İşaretlerini tanır ve envanter tutar. Aynı uyere ait sürekli gelen görüntüleri karşılaştırarak eksilen işaretleri bildirir. Bu sayede yol güvenliğini arttırır.

ImagePro

ImagePro GEODI 360 altında çalışan isteğe bağlı bir modüldür. ImagePro ile videolardaki nesneler tanınır. Bu nesneler ImagePro hazır modelleri arasında değilse gerekli modlleri oluşturulabilir.

Kamera Montajı

Bir araca tek bir kamera olabileceği gibi, birden çok kamera da takabilirsiniz. (Sağ/Sol, Daha geniş aç, Ön/Arka gibi). Bu görüntülerin işlenmesi birbirinden bağımsız olarak yapılacaktır.

Eğitim Kapsamı

GEODI Kullanıcıları için

 1. Harita ile Videoların açılması (örnek proje üzerinden)
 2. Eski görüntülere ulaşım
 3. Not alma ve sonraki işlemler
 4. Yeni görüntülerden haberdar olma
 5. TrafficPro (varsa)
 6. ImagePro(varsa)

GEODI Yöneticileri için

 1. Sistem Gereksinimleri (Disk ve Görüntü işleme)
 2. Araç Kameralarından görüntülerin aktarılması
 3. TrafficPro (varsa)
 4. ImagePro (varsa)