İngilizce Sayfa: System Requirements: GEODI

GEODI bir web uygulamasıdır. Kullanıcılar GEODI’ye Chrome, FireFox veya Edge gibi internet browserlar üzerinden erişirler. Windows, Linux, iOS, Android veya Pardus üzerinden erişilebilir.

GEODI uygulaması bir kaç farklı kullanım/lisanslama seçeneği sunar

 1. Size ait bir ağda veya kontrolü sizde olan bir bulut sunucuda kullanabilirsiniz. Dokümanımız bu seçenek için geçerlidir. Çok kullanıcı ve Tek Kullanıcı sürümler mevcuttur.
 2. www.geodi.com adresinde sunulan SaaS servisi için herhangi bir sunucu ihtiyacınız olmayacaktır.

GEODI Server

Aşağıdaki tablo tipik kullanıcı deneyimlerinden derlenmiştir.

10-50 Kullanıcı

50+ Kullanıcı

İşlemci (CPU)

8+ Çekirdek

16+ Çekirdek

Bellek (RAM)

16GB+

32GB+

Sunucu Özellikleri Bilgisayarın 7/24 çalışabilecek sunucu özelliklerine sahip olması önerilir. SSD disk önerilir. Yüksek trafik ve OCR gibi yüksek CPU kullanımı durumlarında daha fazla bellek önerilir.

Kurum ağınızda yer alan fiziksel/sanal ya da bulut ortamında (Azure, Amazon, Natro, Radore gibi) bir sunucu kullanabilirsiniz.

Disk Alanı GEODI verilerinizi oldukları yerden kullanır ve indexler. Verilerinizi kopyalamaz. GEODI’nin kendi kullanımı için ekstra %20 ek disk alanı ayırmanız önerilir.

Arşiv ve benzeri uygulamalarda OCR işlemi ek PDF dosyalar oluşturur. Bu belgeler için de disk alanı ayrılmalıdır.

İşletim Sistemi
 • Windows 8 ve üzeri
 • .NET Framework 4.0
 • IIS (isteğe bağlı)
FacePro ve ImagePro FacePro, yüz tanıma ve ImagePro nesne tanıma uygulamaları öğrenme işlemleri için CUDA destekli NVIDIA GPU donanımı gereklidir.

(warning) FacePro küçük veri setleri ve düşük performanslı ihtiyaçlar GPU olmadan da çalışabilir.

Açık Adress/Public Adress Kullanıcıların iç veya dış ağdan GEODI’ye erişebilmeleri için açık/public bir adres ve varsayılan 3323 portunun açık olması gereklidir.
Teknik Destek Uzak erişim bağlantısı Kurulum ve sonraki aşamalarda sizlerin gözetiminde teknik destek hizmeti sağlayabilmemizi kolaylaştıracaktır. Firmamızın sabit IP’sinden (178.251.45.30) dir.

GEODI Mobil Uygulaması

GEODI Mobile Google Play ve Apple Store’da yer alan mobil bir uygulamadır. Aşağıdaki işletim sistemlerinde çalışır.

 • Android 4.4 ve üzeri
 • iOS 11.0 ve üzeri

GEODI Mobile tanımladığınız bir GEODI server ile çalışır. GEODI Server’ın public bir adrese ve SSL sertifikasına (https) olması gerekir.

GEODI Desktop Explorer(GDE)

GDE ile ağınıza dağılmış bilgisayarlardaki verilere tek bir noktadan erişebilir, KVKK veya diğer hassas veriler için keşif yapabilirsiniz. Veriler kopyalanmaz, arama sonucu bulunan veriler ilgili bilgisayarda mevcut olmalıdır.

GDE Windows, Linux ve Mac bilgisayarlarda çalışabilir.

GEODI Classifier

GEODI Classifier ailesi bir kaç bileşenden oluşur.

MS Word, Excel, PowerPoint ve Outlook üzerinde çalışan bir ofis eklenti sayesinde ofis belgeleri manuel veya içeriğe göre otomatik olarak sınıflanır.

MS Exchange Server Eklentisi ile giden mailler ve mail ekleri de manuel veya içeriğe göre otomatik sınıfanırlar.

Otomatik sınıflama için GEODI Server 7 ve üstü gereklidir.

 • MS Word 2007 ve üzeri
 • MS Excel 2007 ve üzeri
 • MS PowerPoint 2007 ve üzeri
 • MS Outlook 2007 ve üzeri
 • MS Exchange Server (2013 ve üzeri)
 • Microsoft Office 365

GEODI Chrome Extention

GEODI Chrome extention Chrome browser içinde çalışan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde bi,r web sayfası veya diğer bir web uygulaması içindeki bir metni seçip kurumunuzu GEODI’sinde aratabilirsiniz. Bu şekilde karmaşık entegrasyon seçeneklerinden önce oldukça pratik ve sorunsuz bir çözüm elde edersiniz.