İngilizce Sayfa:Mobile User Management and Authorization


Mobil kullanıcılar sayfası yeni kullanıcıları eklemenin yanında mesaj göndermek, grupları yönetmek gibi işleri de yapacağınız arayüzdür.

Yeni Mobil Kullanıcı Eklenmesi ve Yetkilendirme

Sağ üstteki + ile kullanıcıyı eklersiniz. Burada kullanıcı hakkındaki bilgileri tam girmeniz akıllı görevlendirme gibi yetenekleri daha iyi kullanmanızı sağlar.

Yeni kullanıcı otomatik olarak bütün gruplara dahil olacaktır. Daha sonra dilerseniz gerekmeyenleri kaldırabilirsiniz.

Kullanıcı dili başlangıçta lisans dili ile aynı olacaktır. Mobil kullanıcılar bir kez kayıt olduktan sonra telefon dilleri kullanılacaktır.

MOBIDI Her form için bir grup oluşturdu. Kullanıcının yetkili olacağı grupları seçerek devam ediniz.

Tablet seçeneğini, GSM erişimi olmayan, sadece Wi-Fi üzerinden haberleşen cihazlar için kullanmalısınız. MOBIDI mobil uygulamasınında Lisans altında MOBIDI-FREE yazdığınız göreceksiniz. Cihaz başlığı altında bulunan 32 haneli kodu Mobidi Ofiste bulunan CihazID alanına yazınız. Sizden istenilen diğer alanlarıda doldurup kaydet butonuna tıklayınız. MOBIDI Lisans sayfasında sağ üstte bulunan Yenile butonuna tıklayınız ve Aktif Lisans başlığı altındaki MOBIDI-FREE yazısının MOBIDI’ye dönüştüğünü göreceksiniz.

Kullanıcıyı Pasife Al

Çeşitli sebeplerle kullanıcıları silmiyoruz. Bu amaçla pasife al işlemi var. Bir kullanıcıyı pasife aldığınız zaman artık veri toplayamaz ama siz eski verilerine erişmeye devam edersiniz.

Lisans SMS’i gönderme

Oluşturduğunuz kullanıcıların kurulumunu kolaylaştırmak için bir SMS gönderebilirsiniz. Bu amaçla, kullanıcı tablosundan tümünü veya bir kısmını seçip Sağ üstte yer alan Lisans SMS’i gönder işlemini kullanmalısınız. Mesajı alan kullanıcılar mobil yazılımın kurulması ve tanımlanmış formların alınması işlemini tek aşamada tamamlayacaklardır.

  • Henüz yeni tanımlanmış kullanıcılar gri renktedir.
  • Mesaj gönderilmiş ve işlemi tamamlamış kullanıcılar için telefon ikonu yeşil renktedir.
  • Kırmızı olanlar SMS’i almış ama henüz yazılımı kurmamış olanlardır.

Yeşil kullanıcılar çalışmaya hazırdır. Diğerlerine SMS’i yeniden iletebilirsiniz.

Mobil Kullanıcılara Mesaj Gönderme

Mesajı tek bir kullanıcıya veya gruba veya tüm ekibe gönderebilirsiniz. Kullanıcıları seçtikten sonra sağ üstteki kullanıcı işlemleri menüsünden mesaj butonu ile mesajını yazıp ve gönderebilirsiniz.

Mobil Kullanıcılara Görev Gönderme

Detaylar için lütfen Akıllı Görevlendirme sayfasına bakınız.


Mobil Kullanıcılarda Form Güncellenmesi

Form yapınızdaki değişiklikler, rollerdeki değişiklikler, listelere yaptığınız eklerin güncellenmesi , proje ayarlarındaki değişiklikler gibi mobil kullanıcıları etkileyen durumlarda kullanıcıların güncellenmesi gereklidir.

Mobil kullanıcıların güncellenmesini gerektirecek bir değişiklik yaptığınızda en üstte bir uyarı barı çıkacaktır. Uyarıdaki “tıklayınız” ile mobil kullanıcıları güncelleyebilirsiniz.


Davet ile mobil kullanıcı ekleme

Kitle Kaynak/Crowd Sourcing uygulamaları için, çok sayıda belirsiz kullanıcın olabileceği durumlarda en kolay çözüm kullanıcıları davet etmek olabilir.

  • Bir kampüs bilgi sisteminde tüm öğrencilerin katılımını bekliyorsunuz.
  • Bir konut sitesinde site sakinlerinin katılımını bekliyorsunuz.
  • Bir vatandaş portal uygulamasında bütün kentlilerin katılımını bekliyorsunuz.
  • Çok sayıda çalışanı olan ve ITSM, Mağaza Yönetimi, Tesis Yönetimi gibi uygulamalarda,

lisans kodunu olası grupla paylaşabilirsiniz. Bu paylaşım mail veya diğer yollarla da olabilir. Davete icabet eden kullanıcılar uygulama mağazalarından uygulamayı indirirler ve bu kodu kullanarak MOBIDI kullanıcısı olabilirler.

Bu şekilde gelen kullanıcılar için bir onay zinciri oluşturabilirsiniz. Daveti kabul edenler hemen katılabilirler veya bir ofis kullanıcının onayı sonrasında katılabilirler. Kullanıcıları dilediğiniz zaman pasife alabilirsiniz.