MOBIDI Apple ve Android uygulama marketlerinde yer alan bir uygulamadır. Kullanıcılar bu uygulamayı manuel olarak indirebilirler ancak Mobil Kullanıcı Yönetimi ve Yetkilendirme sayfasında anlatılan SMS yöntemini kullanmalarını öneriyoruz.

MOBIDI BYOD(Bring your device/Kendi telefonunun getir) modeli için uygundur. Bu modelde kullanıcılar kurulun cihazlarını değil, kendi cihazlarını kullanırlar. Ayrı cihaz gerekmemesi hem kullanıcı hem de kurum için en avantajlı ve pratik yoldur. MOBIDI halihazırda kullanılan telefonlar ile uyumludur. Lütfen güncel uyumluluklar için Sistem Gereksinimleri: MOBIDI Ofis ve Mobil Uygulama bakınız.

GSM erişimi olmayan Tablet ve Benzeri Cihazların Lisanslanması

Mobidi Ofiste Mobil Kullanıcılar sayfasını açınız. Sağ üstte bulunan “+“ simgesine tıklayınız. Açılan sayfada Cihaz Tipi olarak “Tablet/Diğer” seçeneğini işaretleyiniz. MOBIDI mobil uygulamasını açınız ve üstte bulunan üç çizgiye tıklayıp menüyü açınız. Menüden Lisans’a tıklayınız. Açılan sayfada Aktif Lisans başlığı altında MOBIDI-FREE yazdığınız göreceksiniz. Cihaz başlığı altında bulunan 32 haneli kodu Mobidi Ofiste bulunan CihazID alanına yazınız. Sizden istenilen diğer alanlarıda doldurup kaydet butonuna tıklayınız. MOBIDI Lisans sayfasında sağ üstte bulunan Yenile butonuna tıklayınız ve Aktif Lisans başlığı altındaki MOBIDI-FREE yazısının MOBIDI’ye dönüştüğünü göreceksiniz. Tebrikler artık lisanslı bir kullanıcısınız.

Mobil Uygulama Arayüzü

Oluşturduğunuz formlar mobil uygulamada her bir kullanıcı için yetkilerine göre kulkanılacaktır. Kullanıcılar bu formlara çok basit bir arayüz ile veri ekleyebilirler. Veri gönderme için ek bir iş yapmaları gerekli değildir. Veri gönderme otomatik olacaktır.

Mobil uygulama görünümü form oluşturma arayüzü ile çok yakındır, Yeni Form Nasıl Oluşturulur, Formlar Nasıl Düzenlenir? . Seçtiğiniz banner, formların adı ve ikonları mobil kullanıcının kullanım isteğini arttıracak faktörlerdir.

Mobil Veri kapasitesini sınırlamak gibi seçenekleri proje ayarlarında kullanabilirsiniz. 3MB’a kadar veriyi 3G’den üstünü Wi-Fi’den gönder gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz sadece Wi-Fi ile ilet de mümkün.

Kayıtlar kurallara göre ilk uygun fırsatta iletilir anca ayarlanan süre boyunca mobil cihazdan erişilmeye devam ederler. Varsayılan süre 10 gündür ve çoğunlukla yeterlidir. Kullanıcı bu süre zarfında eksik gördüğü kayıtları dğzenleyebilir(fotoğrfa ekleyebilir, hatalı veriyi düzeltir gibi), bu gibi kayıtlar sunucuda otyomatik olarak güncellenirler.