İngilizce Sayfa:https://support.decesoftware.com/reports/


MOBIDI Ofis pek çok ihtiyacınızı güçlü Panel yetenekleri ile çözecektir. Paneller için Paneller sayfasına bakabilirsiniz. Bu yeteneklerin yetmediği durumlarda HTML veya EXCEL raporlar oluşturabilirsiniz. EXCEL orta seviye, HTML bir üst seviye bilgi gerektirebilir.

MOBIDI Ofis içinde Sorgu sonucu(çok kayıt) ve Bilgi kartı(tek kayıt) için ayrı raporlar oluşturulabilir. Rapor yetenekleri açısından bir fark yoktur, bu ayrım sadece kullanımı kolaylaştırmak için oluşturulmuştur.

  • Çok Kayıt raporları için: [Settings\Reports\MOBIDI\QueryReports] , dizini Sorgu sayfasındaki raporların kaynağıdır. 
  • Tek Kayıt Raporları için: [Settings\Reports\MOBIDI\RecordReports] , dizini Bilgi Kartı içindeki raporların kaynağıdır.
    • Örnek: Halkla ilişikler faaliyetinin fotoğrafları ile birlikte bir raporu
    • Örnek: Bir mobilya için barcode veya qrcode (bu raporlar toplu da alınabilir)

İleri Konular

Buradayer alan bilgiler ileri kullanıcılar veya DECE destek ekibi için oluşturulmuştur. Gerektiği zaman lütfen bizi arayınız.

HTML Raporlar 

HTML Report

Excel Raporlar

Excel Report

Zamanlanmış Raporlar

MOBIDI Ofis’te belirlenen sorguya göre zamanlanmış raporlarınızı mail adreslerine gönderebilirsiniz. Zamanlanmış görev tanımları ileri kullanııclar tarafından veya DECE ekibi tarafından yapılabilir.

MOBDI Ofis altında Settings/Notifications/Mobidi.TimedNotification altında tanımlayacağınız .jsettings dosyaları ile bu süreci başlatabilirsiniz. Bu klasörde .sample dosyaları mevcut. Bu sample dosyalarla aynı içerikte olması gerekiyor.

İçeriğinde bulunan ToEmail kısmına “email1,email2,email3…” şeklinde gitmesini istediğiniz mail adreslerini ekleyebilirsiniz.

Timed kısmındaki ayarlara ise Zamanlanmış Görev Tanımları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mail içerisindeki template dosyaları ise Settings/Notifications/Templates dizinindedir. Hazırda var olan templateleri kullanabilir, üzerlerinde değişiklik yapabilir veya yeni bir template oluşturabilirsiniz.

Raporların Yetkilendirilmesi

Mobidi Ofis çok geniş bir raporlama yeteneğine sahiptir, her kullanıcı grubuna özel raporlar tasarlanabilir. Bu sayı çok fazla olduğunda her kullanıcı kendini ilgilendirmeyen çok fazla rapor görmek zorunda kalabilir. Buradaki tanımları kullanarak raporları grup yetkileri tanımlayabilirsiniz.

  • Bu yüzden ConditionMacro:’c.HasPermission(“group:kullanıcıgrubu”)’ ile hangi kullanıcı grubunun hangi raporu göreceğine karar verebiliriz.
{
ID:”QueryInformationCards2″,
__type: “Factory.ActionFactory:ExcelReporter”,
DisplayName:”[$.tr:Wilco-Konum Analizi;en:Wilco-Konum Analizi]”,
ConditionMacro:’c.HasPermission(“group:System Admin”)’
}