Desteklenen Dosya Formatları

GEODI 200’ün üzerinde dosya formatı destekler. Bu formatların bazıları için GEODI Modülü gerekir.

GEODI her bir format içindeki metin bilgileri, kişi bilgilerini okur ve diğer metaveriler okunur. Aranabilir hale gelir. Belirtilen formatlar GEODI arama arayüzünde ayrıca seçilebilir ve örneğin sadece PDF’ler içinde arama yapılabilir.

Grup Uzantılar ve Uygulamalar Açıklama

Ofis

Word, Excel, PowerPoint, Open Office,

DOC, DOCX, RTF, ODT, PDF, TXT, XML, XLS, XLSM, XLSX, CSV, PPT, PPTX, ODP, XPS

MS Word ve Excel 97-2003 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir.

PDF

PDF PDF dosyalar metin bilgi içermemeleri durumunda otomatik olarak OCR işleminde tabii tutulabilirler.

e-İmzalı PDF’lerin e-İmza bilgileri de okunur.

(warning) OCR için OCR Modülü gerekir. OCR Modülü

Resim

JPG, JPEG, PNG, TIF, TIFF, GIF, BMP, JP2 Çok küçük resimler (10Kb) tarama dahil edilmez. Ayrıca çok büyük resimlerin ön izleme imajı oluşturulmaz. Bu kurallar hız ve pratiklik sağlamak içindir, dilerseniz değiştirebilirsiniz.

İmaj Dosyalar otomatik olarak OCR işleminde tabii tutulabilirler.

(warning) OCR için OCR Modülü gerekir. OCR Modülü

Uyap

UDF UDF, Uyap Doküman Formatı Adalet Bakanlığı, Avukatlar ve genel olarak hukukçular tarafından oluşturulan ve kullanılan bir doküman formatıdır.

e-Kitap

UPUB,MOBI

Microsoft Project Manager

MPP MPP dokümanları içindeki görevler ve zamanlar okunur. MPP dokümanı mobil dahil başka yazılıma ihtiyaç olmadan görüntülenir. MPP üzerine not alınabilir(GEODI Yöntemi)

Sıkıştırılmış Dosyalar

ZIP, ZIPX, RAR, 7Z, 7ZIP Sıkıştırılmış dosyaların bir e-Posta veya Web Sayfası içinde bulunması ve ZIP içinde ZIP gibi durumlar da desteklenir.

Video ve Ses

M2TS, MOV, MP4, MP3, OGG, AVI, 3GP, ASF, FLV, MKV, MPG,MPEG,OGV,WMV, DIVX,DAT,WMV,XVID,X264,WMV1,SEC Pek çok Video ve Ses formatı desteklenir. Videolarda istenilen zaman aralığına not alınabilir. Böylece daha sonra arama sonucunda ilgili zamanı kolayca bulabilirsiniz.

Web sayfaları

HTML, HTM, MHT Web sayfaları içinde link verilmiş diğer dosya formatları da alınır.

Sosyal Medya

Twitter ,

Instagram,

Facebook

MediaMon modülü gerekir. 

Veritabanı

Access, Oracle, MS SQL Server, Postgre, SQLite

MDB, SQLite, ACCDB, ACCDE, ACDDT, ACCDR

Access ve SQLite gibi dosya bazlı veritabanları dosya olarak indexlenir. Oracle ve diğer ilişkisel veri tabanları için oluşturduğunuz tanımlar yeterli olacaktır. Varsayılan olarak GEODI erişebileceği tüm tabloları gezer. Dilerseniz GEODI’nin indexlemesini istediğiniz kısmı tanımlayabilirsiniz.

Veri tabanı bağlantıları için GEODI kurulu sunucuda uygun istemci yazılımnı kurmanız gereklidir. (Postgres, Oracle Client , MDB driver gibi)

E-Posta

Outlook

PST, OST PST için MS Outlook 97 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir.

E-Posta Sunucu

Google Mail, Yahoo Mail, Office 365, POP3, IMAP, Exchange, Outlook POP3 veya IMAP ile yazılı olmayan sunuculara da bağlanabilirisniz.

CAD,GIS

Autocad, Netcad, Microstation, ArcGIS, Google Earth

DWG, NCZ, DGN, DXF,SHP, KML, ECW, SID, IMG

DWG, DXF, NCZ,DGN veya Shape dosyaları herhangi bir ek yazılım olmadan görüntülenir. Dosyalar geçerli bir projeksiyona sahip ise sınırları Coğrafi Sınır Tanıyıcı tarafından tanınır. Tanımlı olmayan dosyalara haricen projeksiyon tanımlama mümkündür. Projeksiyonu Bilinmeyen DWG,DGN,DXF veya NCZ için Projeksiyon Tanımlama

CAD-GIS Viewer gerekir

Netcad

NCZ, KSE, KSP , DRE , CKS, KAP, DRK KSE/KSP enkesit dosyaları içinde yer alan kilometreler tanınır ve enkesitleri görüntüleyebilirsiniz.

Netcad Raster dosyaları eğer geçerli bir projeksiyona sahip ise Coğrafi Sınır Tanıyıcı tarafından tanınır. Projeksiyonu Bilinmeyen DWG,DGN,DXF veya NCZ için Projeksiyon Tanımlama

Netcad Rapor formatı olan CKS dosyalar indexlenir ve görüntülenir.

MOBIDI

MOBIDIRECORD MOBIDI kayıtları içinde geçen metinler aranabilir hale gelir. GEODI haritalarından bir tık ile diğer bütün içeriğin yanında MOBIDI kayıtlarına ulaşmak da mümkündür.

GEODIUrl

GEODIURL Geodiurl dosyaları ile bir youtube videosu veya bir blog sayfası veya özel bir web sayfasını bir doküman gibi taramaya dahil edilebilir. Bu dokümanların konumlarını da belirleyebilirsiniz. GEODI Url Dosya Yapısı

Konum ve Konum İzi

SRTMAP,NMEA,GPX,GPS,
FLIGHTPLAN,FPL,IGC,XML
Videoların sahip oldukları konum dosyaları. GEODI bu konum dosyalarına sahip videoları haritaya yerleştirebilir. TrafficPro ile çalıştırıldığında bulunan tabelaların konumlarını haritada görebilirsiniz.

E-Yazışma Paketi

EBYSler

EYP

EBYS yazılımları arasında belge paylaşımı için oluşturulmuş standart paket formatı.