MOBIDI Ofis

  • Paneller ile açılan listeden görmek isterseniz paneli seçersiniz. Son kullandığınız panel hatırlanır. Sahadan gelen verilerinizi, çeşitli raporlamalar ile özetleyip, görsel grafikleri kullanarak bilgiyi doğrudan görüntülemenizi sağlar. Panelleri yetkilendirebilir ve her kullanıcının farklı panelleri görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sorgu işlemi ile yetkili olduğunuz katmanlardaki kayıtlara erişebilirsiniz. Kayıtları süzmek için kullandığınız Sorgu kuralları raporlarda, panellerde ve haritada da geçerlidir.
  • Harita sayfası son sorguya ait haritayı açacaktır. Sahadan gelen verilerinizi, yapmış olduğunuz sorgulama sonrası harita üzerinde görebilirsiniz. Haritaları paneller içinde de kullanabilirsiniz. Altlık haritada Google Maps, Bing Maps gibi kaynaklar yanında WMS katmanları veya elinizdeki AutoCAd(DWG) formatındaki vaziyet planı gibi verileri de kullanabilirsiniz.
  • Projeler sayfasında elinizdeki formları içeren projeler yer alır. Sahadaki ekiplerinize göndereceğiniz projelerinizi buradan yönetebilirsiniz. Proje içerisine farklı formlar tanımlayabildiğiniz için, sahadan gelen verileri tekbir yerde ve en doğru şekilde takip edebilmeniz açısından tek bir projede çalışmanızı öneririz.
  • Listeler hazırladığınız formlar içinde kullanılan dinamik yapılardır. Projelerinizde yer alan formlarda hiç bir değişiklik yapmadan sahadaki ekiplerinizin seçim listelerini kendinize göre düzenlersiniz.
  • Mobil Kullanıcılar sayfasında, kullanıcı ve grupları yönetirsiniz. Gruplar rol ve yetkilendirme için önemlidir. Bu sayfada mobil kullanıcıları tanımlama, mesaj gönderme ve saha ekiplerine görev atama gibi işlemler yapılır.
  • Ayarlar sayfası yazılımın işleyişini etkileyecek seçenekleri içerir.

İngilizce Sayfa:MOBIDI Office